Avrupa’nın En Çok Eğitim Göçü Alan Ülkesi Polonya

Avrupa’nın En Çok Eğitim Göçü Alan Ülkesi Polonya

Avrupa’nın En Çok Eğitim Göçü Alan Ülkesi Polonya

Avrupa’da eğitim konusunda oldukça popüler olan Polonya, hem genç nüfusu ile hızla gelişmekte olan bir ülke olup hem de Avrupa birliği üyesi olması sebebiyle pek çok ülkeden öğrencinin tercihi olmaktadır.

Yurtdışında eğitim alma kararı oldukça düşünülerek verilmesi gereken bir karardır. Olaya sadece eğitim almak olarak bakılmamak gerekir. Hiç bilmediğiniz bir şehirde farklı dilde konuşan insanların arasında kalmak, üniversite hakkında tüm bilginiz internet üzerinde olduğundan nereye gideceğinizi bilememek oldukça zorlayıcı olabilmektedir.

Yurtdışında eğitim almaya istekli öğrencilerimiz için Polonyada eğitim danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Verdiğimiz hizmetlerin en başında bütçenize ve kriterlerinize uygun okulu seçmeye yardımcı olmak gelmektedir. Sonrasında başvuru ve kabul sonrası vize ve seyahatle ilgili tüm hizmetlerde destek olmaktayız.

Polonya’ya Vardıktan Sonraki Desteğimiz

Eğitim görecek öğrenci ve varsa refakatçisi/ velisi, Polonyada üniversite bölümleri arasından seçtiği tercihin lokasyonuna göre iniş yapacağı havaalanından karşılanarak transfer hizmeti gerçekleştirilir.

Üniversite kayıt işlemleri konusunda ve geçici olarak konaklayacağı yerleşim yeri konusunda destek olunmaktadır. Banka Hesabı açma, uygun tarifeli telefon kartı temini, ikamet izni alınması ve diğer resmi başvurularda Polonya’daki eğitim destek danışmanımız tarafından yardımcı olunmaktadır. Öğrenciliği boyunca çalışarak geçimini sağlamak isteyenler için iş bulma konusunda da yardımcı olabilmekteyiz.

Sınavsız Giriş Tercih Sebebi

Eğitim seviyesindeki başarı kadar Polonya üniversitelerine sınavsız girilebilmesi de önemli bir tercih sebebi oluyor. Lise mezunu olmanın yeterli olduğu Polonyada üniversite fiyatları Türkiye’deki bir vakıf üniversitesine göre daha ucuzdur.

Anadil Lehçe olan ülkede pek çok üniversite İngilizce eğitim vermektedir. Mühendislik, tıp, eczacılık gibi pek çok alanda İngilizce eğitim veren üniversiteler bulunmaktadır. Avrupa birliği ülkesi olması dolayısıyla alacağınız diploma YÖK tarafından onaylanmaktadır. Mezun olduktan sonra hem yurtdışında hem de Türkiye’de çalışabilme imkanına sahip olacaksınız.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir