Hit Seo İçin Gereklidir

Hit Seo İçin Gereklidir

Arama motoru optimizasyonu yapan kişilerin genel amacı hit’tir. Ziyaretçi çeken web sayfaları ürün satışları, reklam birimlerinin kullanılması, siteden elde edilen gelir miktarının artması ve daha bir çok alanda avantajlar sağlayacaktır. Hit çekmek isteyen web sayfalarının öncelikli olarak hedef kitlesinin belirlenmesi gerekmektedir. Anahtar kelime analizleri ve buna bağlı olarak anahtar kelime seçimi doğru orantılı bir şekilde yapılarak doğru anahtar kelime üzerinden çalışmaların yapılması her zaman avantaj sağlayacaktır.

Güzel Bir Backlink Çalışması Yaptım, Ama İstediğim Başarıyı Sağlayamadım ?

Backlink = Başarı değildir. ! Doğal bir backlink yapısı oluşturmak SEO’nun kriterlerinden bir tanesini yerine getirdiğiniz anlamına geliyor. Ama gel gelelim web sayfası istenilen sıralarda kendine yer bulamıyor bununla birlikte kullanıcı çekemediği için bir takım sıkıntılar çekiyor.

YAPILAN YATIRIMLAR ÇÖPEMİ GİDİYOR ?

Aslında mantıklı bir SEO stratejisi çizmezsek bu ihtimal bir sonuçtur. Google amcamız, bir web sayfası backlink ile besleniyorsa, o web sayfası değerli bir sayfadır ve bu sayfanın kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesi gerekiyor.. Mantığıyla çalışmaktadır.

Webmasterların yaptığı en büyük hata “SEO’yu backlinkten ibaret” sanmaktan geçiyor. Bir web sayfası backlink alıyorsa ve bu sayfaya kullanıcılar gelmiyorsa çok sıkıntılı durumlarla karşılaşılabilir. Misal;Backlinkleri fazla atan bir webmaster kullanıcı çekemediği durumlarda sitesi “filtreye” çok rahat girebilir.

ÇALIŞTIĞIM KELİMENİN REKABETİ YÜKSEK, KULLANICI ÇEKEMİYORUM ?

Her zaman söylediğim bir söz var. Yeni web sayfanız varsa veya Hit‘i düşük bir sayfanız varsa, SEO‘da adım adım veya emekleye emekleye gitmeniz gerekir. Zor ve rekabeti yüksek kelimeler seçmek yerine başlangıç için basit ama kullanıcı çekebileceğiniz kelimeler seçerek rekabet etmeniz, sizin avantajınıza olacak ve daha zor kelimeler için temel atmış olacaksınız.

HİT 1. HEDEFİMİZ OLMALI !

SEO çalışmalarında en büyük hedefimiz web sayfamıza hit çekmek olmalıdır. Doğal bir SEO için hit olmazsa olmaz kaidelerden bir tanesidir. Hit çeken bir web sayfa, Google’ın filtre cezalarından uzaklaşmış olacaktır. Hit çekmenin en güzel yollarının başında özgün makaleler, işe yarar yazıların paylaşılması, sosyal medya birimlerini en etkin biçimde kullanmak geliyor. Web sayfanızdan daha fazla söz ettirmek için insanların işlerine yarayacak, sorunlara çözüm üretecek eğitici bilgileri paylaşmanız sizler için artı niteliğinde olacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir