UKRAYNADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALMAK

UKRAYNADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ ALMAK

Ukrayna ülkemize komşu olan ülkelerden biridir. Yıkılan SSCB ülkelerinden biri olan Ukrayna 1990.lı yılların başında bağımsızlığını ilan ettikten sonra hızla kalkınma sürecine girmiştir. Eğitim nitelikleri yüksek olan, okuma yazma oranı ise % 100 e yakın bir ülkedir. Barış ortamı ve huzur olan ülkede bir süre önce Rusya ile yaşanan gerginlikler de tamamen sona ermiştir. Ukrayna mevsim olarak yazları serin veya ılık bir iklim sergiler. Kış mevsiminde soğuk hava tüketimi son derece ekonomik olan doğal gaz ile sorunsuz olarak çözülmektedir. Ukrayna da birçok köklü, tarihi üniversite bulunmaktadır. Bunun yanında modern üniversiteler de artmaktadır. Ukraynada Üniversite eğitimi almak Türk öğrencileri için bir hayli avantajlıdır.

Ukrayna’nın başta Kiev olmak üzere birçok büyük kenti bulunmaktadır. Bu kentlerde bulunan üniversitelerde sınavsız şekilde kayıt tarihlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Ukraynada Eğitim kalitesi her kurumda olduğu gibi üniversiteler için de geçerlidir. Avrupa ülkelerinde kabul gören diplomanız YÖK denkliğine sahip olduğunu da unutmamalısınız. Fen bilimleri ve sosyal bilimler başta olmak üzere birçok fakültede eğitim alabilir ve hayalini kurduğunuz mesleğin sahibi olabilirsiniz. Fakültelerde eğitim dili Rusça, Ukraynaca veya bazı fakültelerde İngilizce olarak yapılmaktadır. Türk öğrenciler için dil eğitimi verilmekte olup bir senelik hazırlık sınıfında dilleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Ukrayna’da Okumak Türk öğrenciler için adeta avantajlarla doludur. Öncelikle belirtmek gerekir Türk öğrencilerin çok sayıda olması bu ülkeye alışmanızı kolaylaştıracak. Ayrıca köklü kurumlarda, az kişilik sınıflarda, seçkin eğitmenlerden eğitim alma şansını yakalayacaksınız. Üniversitelerin sosyal etkinlikler ve spor çalışmaları noktasında çok zengin olduğunu da belirtmek gerekir. Ekonomik koşulların avantajları da öğrencilerin bütçelerini zorlamadan yıllarını geçirmelerini sağlamaktadır. Bu güzel imkânları kaçırmadan mutlaka siz veya çocuklarınızı yararlandırın.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir