Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Dış ticaret konusunda ilişkilerin yoğun olduğu Balkanlar, Rusya ve Ukrayna ülkeleri ülkemiz için çok önemli bir konumdadır. Bu nedenle bir çok kişinin tercih ettiği Ukrayna Üniversiteleri hem ekonomik hem de eğitim kalitesi bakımından çok önemlidir. Ülkemizden her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan Ukrayna, İngilizce eğitim veren üniversitelere sahiptir. Bu sayede oldukça iyi bir İngilizce yanında, Ukraynacayı da kolayca öğrenebilecek ve iki dil birden konuşarak bu işten kazançlı çıkacaksınız. Avrupa ülkelerinden daha ekonomik olmasına rağmen, özgeçmişinize oldukça iyi etkileri olacak olacak Ukrayna’da eğitim, 1 yılı hazırlık eğitimi olmak üzere toplam 4 yıldır.

Tıp ve Mühendislik

Konaklama konusunda da aylık 70 dolardan başlayan hostel seçenekleri ile oldukça ekonomik bir eğitim hayatınız olacaktır. Bir çok kişi için Ukraynada Üniversite hayal gibi gelmektedir. Oysa her yıl bir çok öğrenci bu korkularla giderek, kısa sürede bir çok farklı kültürden arkadaş edinmenin yanında yabancı dillerini de oldukça iyi bir seviyeye getiriyorlar. Ayrıcalıklı bir eğitim imkanı olan ve politeknik üniversiteler ya da tıp gibi sağlık eğitimleri alabileceğiniz onlarca seçenek sayesinde bu ülkede üniversite eğitimi alabilir, kendi istediğiniz bölümde okuyabilirsiniz. Üniversite sınavına girerek barajı aşmanızın yeterli olduğu ve denklik sınavına girince ülkemizde de sorunsuz çalışma imkanınızın olacağı bu ülke, sizin için ekonomik değilse Polonya’yı da tercih edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Sevimli bir ülke olan Polonyada Eğitim de, ülkemizde vakıf üniversitesinde okumaktan daha karlıdır. Yabancı dilinizin yanı sıra, yakın çevredeki ülkeleri de gezme imkanınızın olacağı bu ülkede, bir çok kişinin tercih ettiği Hostellerde 70 dolardan başlayan fiyatlarla konaklama imkanı yaşayabilirsiniz. Ayrıca Lehçe dilini de az çok bilerek, iş hayatınız için muhtemel bağlantıları da öğrenciyken ayarlamaya başlayabilirsiniz. 

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir