Yemek yaparken güzelleşin

Yemek yaparken güzelleşin

Kozmetik sektörüne çok para harcamak istemiyor veya kendinize bakım yapacak fırsat bulamıyor musunuz?Merak etmeyin mutfağınızda bulunan malzemelerle de bakımlı bir bedene kavuşmak mümkün, üstelik bunun için ayrı bir zaman ayırmanıza gerek olmadan! İşte size yemek yaparken bile uygulayabileceğiz bir kaç basit bakım önerisi;

Hazımsızlık yaşadığınız anları kurtarıcısı, böreklerin kabartıcısı soda!

Aynı zamanda cildiniz için de mineral deposu. Bir tane sodayı feda edip buz kalıplarına dökün ve her sabah yüzünüzde bir parça donmuş sodayı eriyinceye kadar gezdirin. Şimdi yüzünüz tüm yorgunluğundan arındı ve ışıl ışıl.

Salataya limon sıktınız ve limonla işinizin bittiğini düşünüyorsunuz.

Onu çöpe yollamadan önce tırnaklarınızı ovalamayı unutmayın. Bir süre sonra tırnaklarınızdaki sarılıkların gittiğini ve kırılmaların azaldığını göreceksiniz.

Mutfakların olmazsa olmazı patates!

Patatesli bir yemek yapıyorsanız bir kısmını kendinize ayırmayı ihmal etmeyin. Bir patatesi rendenin en ince bölümüyle rendeleyin ve suyu ile cildinizi yıkayın. Geriye kalan posasını ise gözaltları ve burun dahil olmak üzere cildinize sürün. Yemeğiniz pişinceye kadar 15-20 dakika cildinizde tutun ve sonra ılık su ile durulayın. Sonuç; mermer gibi bir cilt!

Türk kahvesi içmeyi kim sevmez değil mi?

İşlerinize ara verdiniz ve kendinize hemen bir yorgunluk kahvesi yaptınız. Durun hemen fal kapatmayın! Bu sefer içtiğiniz Türk kahvesini peeling olarak kullanın. Yavaşca yüzünüzü kahve telveleri ile ovalayın sonrada yıkayın. Sonuç, yumuşacık ve siyah noktasız bir cilt.

Ve son olarak özellikle bir bebeğiniz varsa veya bir muhallebi severseniz, evinizde mutlaka var olan pirinç ununu bu sefer cildinizi beslemek için kullanın.

Eğer cildinizi yumuşatmak istiyorsanız bir yemek kaşığı pirinç ununun içine bir yemek kaşığı bal koyun veya cilt lekesi probleminiz varsa iki yemek kaşığı pirinç ununun içerisine bir yemek kaşığı süt tozu ve bir çay kaşığı zeytinyağı koyun. Muhallebiniz pişene kadar yüzünüzde bekletin.

Bu listeyi daha da uzatabiliriz. Bedenimize faydalı olan tüm meyve ve sebzelerin aynı zamanda cildimiz için de çok besleyici özellikleri olduğunu unutmayın. En güzel aksesuarınızın gülümsemek olduğu ve doğanın size sunduklarına sırtınızı dönmediğiniz her an çok güzelsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir